شرکت فرآوران گاز به مایع

شرکت فرآوران گاز به مایع

شرکت فرآوران گاز به مایع

تجربیات فراوان بدست آمده از احداث واحدهای کرایوژنیک جداسازی هوا و دانش مهندسی موجود در گروه صنعتی دلوار افزار، این گروه را به دنیای بزرگی از حوزه نفت و گاز رهنمون ساخت.
مخازن بسیار بزرگ گاز طبیعی موجود در کشور که ایران را به دومین کشور بزرگ دارنده ذخایر گازی جهان تبدیل کرده است پتانسیل بسیار بزرگی از صنعت تبدیل گاز طبیعی به مایع (LNG) را برای این کشور بوجود آورده است. تبدیل گاز طبیعی به LNG امکان صادرات این گاز را به اقصی نقاط جهان و نیز انتقال گاز به مناطق بسیار دور دست بصورت مایع فراهم می‌آورد که در صورت توسعه متناسب با ظرفیت این صنعت درآمدی همانند و یا حتی بیشتر از درآمد نفتی را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.
گروه صنعتی دلوارافزار با همکاری بسیار نزدیک با شرکتهای اروپایی صاحب دانش در زمینه LNG و نیز با تکیه بر پروژه‌های کرایوژنیک اجرا شده در سطح کشور اقدام به شروع طراحی و ساخت واحدهای LNG در ظرفیت‌های کوچک و متوسط نموده است که امید است در سالهای آینده اولین واحدهای LNG کوچک و متوسط در سطح کشور توسط گروه صنعتی دلوار افزار احداث گردد.
همچنین در راستای اجرای پروژه‌های LNG پروژه جداسازی هلیم از گاز طبیعی که منابع غنی آن در حوزه گازی پارس جنوبی وجود دارد در دستور کار گروه دلوار افزار قرار گرفته است.
شرکت فرآوران گاز به مایع دلوار افزار با مأموریت احداث واحدهای LNG تأسیس گردیده است.